ALLAH BU MİLLETİ ACEMİ SİYASETÇİLERİN HATALARINDAN KORUSUN

Cuma HÜNDÜR

Cuma HÜNDÜR

Asil olmalarına rağmen "Acemi" atlar da usta eğiticilere teslim edilerek ehlileştirme tekniğiyle eğitildikten sonra görücü veya yarış için sahalara bırakılır.

Toplumumuzun geleneğinde; Hükümdarlar, yönetici ve idarecilerin eğitimleriyle ilgili çok çeşitli siyasetnameler, kanunnameler derbi meselleriyle, uygulamalarıyla yazılmış ve medreselerde okutulmuştur.

Her ne hikmetse günümüzde siyasete atılmak için sahalara çıkacak acemi siyasetçileri eğitecek, öğretecek ve gemleyecek, hiç bir kaide, kural veya geleneğin uygulanmadığından gelişigüzel demeçleri kimi zaman "kalesine gol atan" futbolcunun yapmış olduğu gaflarla sosyal aktivitelerde izlenmektedir. 

Dolayısıyla Siyasi veya politik, "Hengame" ve "Varta"lar yöremizin deyimiyle "Acac" a (çöle özgü toz ve kum fırtınası) dönüşerek farklı dalgalarla mevc, mevc, sosyolojik algılar doğurarak toplumu, üyesi olduğu kurumu veya partisini, liderini zor durumda bırakmaktadır.

Sonuçta bu tip olaylar eğer kurgu ve planlanmış tuzaklar değilse mutlaka milleti ve toplumu toplumu germektedir.

Allah bu milletin gönlünde yer almış liderleri " Acemi" politikacıların tahribatından korusun.1 Nisan 2023 Cumartesi 16:54

http://www.urfa63haber.com/yazar/allah-bu-milleti-acemi-siyasetcilerin-hatalarindan-korusun-1061.html