ÇELİK KASA HIRSIZLARI YAKAYI ELE VERDİ!

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından ağır hasarlı binadan çelik kasa çalan şahıslar suç üstü yakalandı

ÇELİK KASA HIRSIZLARI YAKAYI ELE VERDİ!

Şanlıurfa’da yaşanan deprem ve sel felaketleri sonrasında hasar gören yerleşim yerlerinde hırsızlık yağma gibi olayların önlenmesi amacı ile Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yaya ve motorize personel görevlendirmek suretiyle gerekli tedbirler alınmıştır. 

Haliliye İlçesi Bağlarbaşı Mahallesi Doğum Evi Caddesinde bulunan ağır hasarlı binadan hırsızlık yapıldığı ihbarı üzerine Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından Yapılan araştırmada iki şüpheli şahsın ağır hasarlı binadan çelik kasa çalarak aşağıya atıp kamyonete yükleyerek kaçtıkları tespit edilmiştir.

Emniyet Güçleri tarafından yapılan kovalamaca sonucunda olayın şüphelileri S.Ş.(16) ve K.Ç.(19) isimli şahıslar Yavuz Selim Mahallesi üzerinde suç unsuru çelik kasa ile birlikte Emniyet güçleri tarafından kıskıvrak yakalanmıştır.

 

Asayiş Şube Müdürlüğünce soruşturmanın genişletilmesi neticesinde şüphelilerin hırsızlık olayını S.Ş.(17) ve yabancı uyruklu Ğ.S.(23) ve H.S.(19) isimli şahıslar ile beraber planlayıp gerçekleştirdikleri tespit edilmiş ve 3 şüpheli şahıs da adreslerine yapılan operasyonda yakalanarak gözaltına alınmıştır. 

Şüpheli şahıslardan ele geçirilen çelik kasa ile içerisinde bulunan eşyalar ikamet sahibine teslim edilmiş, “İkametten Hırsızlık” suçundan adli mercilere sevk edilen 5 şüpheli tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.21 Mart 2023 Sal� 15:50

http://www.urfa63haber.com/haber/celik-kasa-hirsizlari-yakayi-ele-verdi-16125.html